© 2024 Cestování.cz

Pláže v v Hersonissu

Pěkné počasí a čistá voda jsou již řadu let hlavním důvodem vysoké oblíbenosti destinace Hersonissos. Najdete zde organizované pláže, ale také malé přístavy a zátoky pro ty, kteří preferují klid a odpočinek.

Většina pláží je plně vybavena slunečníky, lehátky, sprchami a záchrannými kruhy. Na pohyb návštěvníků zde dohlížejí plavčíci. Pláže jsou zde písčité, dlouhé a široké – díky tomu jsou vhodné pro děti, ale i snadno přístupné pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Zde je přehled pláží v Hersonissu:

West Beach (Západní pláž) – ve skutečnosti není opravdovou pláží, ale malou plochou na skalách západně od města. Místo je vhodné pro šnorchlování.

Naturists Beach je ve skutečnosti velkou plochou kamennou deskou s trochou písku. Není zde k dispozici žádné příslušenství.

Limanakia zahrnuje různé písečné pláže – od malých až po poslední, která je největší.

Hersonissos Port – písečná pláž, ležící západně od přístavu, je největší v Hersonissu (sahá až k hotelu Kreta Maris a je obvykle přeplněná). Je více vystavena větru než ostatní pláže. Nachází se zde veškeré příslušenství. Východně od přístavu se nachází další pláž, která začíná u baru New York a táhne se dále na východ. Také bývá přeplněná.

Pláže v okolí hotelu Silva Maris – není zde možnost provozování vodních sportů.

Vodní park Star Beach s pěknou písčitou pláží.

Oblázkové pláže v okolí muzea Lychnostatis, východně od města.

Pláž hotelu Nana Beach – písčitá pláž, chráněná před větrem. Ceny lehátek a slunečníků jsou zde trochu vyšší než na ostatních plážích. Je zde možnost provozovat vodní sporty.

Stalis (Stalida) – pokud jste už vyzkoušeli všechny místní pláže, zkuste ještě pláž Stalis, která je snadno dostupná veřejným autobusem nebo taxíkem.